T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2014/460 ESAS

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2014/460 ESAS
05 Şubat 2015 Perşembe - 1014 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ

2014/460 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Yozgat İl, Yerköy İlçe, 73 Ada No, 22 Parsel No, Yeni Mah. Mahalle/Mevkii, 18

Bağımsız Bölüm Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah. 73 ada 22 parsel 2. kat 18 nolu mesken arsa payı 20/520 olup borçlunun hissesi tamdır. Yaklaşık 8-10 yıllık yapı olup 3 oda 1 salon ve müstemilattan oluşur. 140 m2 dir. daire giriş holü, mutfak ve ıslak hacim yer kaplamaları seramik kaplıdır. odalar laminat parkedir. Duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Doğalgazlı ve kombi ısıtmalıdır. Ebeveyn duşu vardır. 2 adet balkonu vardır. park, elektrik, su telefon altyapı hizmetlerinden faydalanır. ilçe merkezinde olup yola ve yesil sahaya giden kısmı yoktur. Taşınmaz üzerinde Yerköy Asliye Hukuk Mahkemesinin tedbir kararı olup bu tedbir cebr-i icra satısına engel değildir.

Adresi: Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah. Ş. Abdulkadir Tuğ Cad. No:18 2. Kat D:10 Yerköy

Yüzölçümü: 140 m2

Arsa Payı: 20/520

İmar Durumu: Var , Kat sayısı 5

Kıymeti: 100.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü: 24/03/2015 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü: 24/04/2015 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri: Yerköy Adalet Sarayı İcra Dairesi Satış Salonu –

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma

tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif

verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/460 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.