T.C. YERKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/15 SATIŞ

T.C. YERKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/15 SATIŞ
19 Aralık 2019 Perşembe - 2732 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

T.C.
YERKÖY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Yerköy İlçe, 55 Ada, 47 Parsel, Yeni Mahalle, Uzun Sokak Mevkii, Taşınmaz 98,02m² arsa üzerine kurulu giriş 1. katta 1 adet brüt alanı 69,00m²’lik tuhafiye dükkanı ile 12,00m²’lik ayakkabıcı dükkanı ve 2. katta 99,55m² brüt alanlı kıraathane olan yapıdır, betonarme tarzda yaklaşık 40 yıllık bir yapı olup, giriş kat işyeri, üst kat konut amaçlı olarak olarak yapılmışken daha sonra üst kat işyerine çevrilmiştir, binanın dış cephesi kara sıva üzeri plastik boyalı, dükkan içi duvarlar kara sıva üzeri plastik boyalıdır, tuhafiye dükkanının tavanı taşyünü asma tavan, zemini seramik kaplama, dış cephe doğramaları ise alüminyum, ayakkabıcı dükkanının zemini mozaik şap kaplama, doğramaları ise ahşap, kıraathanenin giriş zemini seramik, odalar laminant parke kaplama, pencereleri PVC, kapıları eski tarz ahşap kapıdır, mutfakta ufak bir dolap-tezgah mevcuttur, parsel ilçe imar planı içerisinde ve etrafı ticari ve konut yerleşim alanıdır, her türlü alt ve üst yapı imkanlarından faydalanabilecek çarşı içi parseldir, yapı bedeli ortalama 88.469,50TL, arsa değeri ortalama 176.436,00TL’dir.
Yüzölçümü : 98,02 m², Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Kat sayısı 3, İnşaat tarzı Bitişik nizam
Kıymeti : 265.000,00 TL, KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Yerköy Belediye Binası Satış (Mezat Salonu) 5. Kat Yerköy/Yozgat
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.