HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0813
  %-0,30
 • EURO
  9,6924
  %-0,05
 • ALTIN
  451,26
  %-0,78
 • BIST
  1.409
  %2,24
YERKÖY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2001/1053 Esas

YERKÖY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2001/1053 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu Kaydı: Yerköy İlçe Tapu Sicil Müdürlüğünde kayıtlı Yerköy ilçesinin Terzili köyünün Yazı mevkiinde tarla cinsinde12.015 m2 lik tapunun ada no : 254, parsel no : 28 de kayıtlı taşınmazın tamamı
Hali Hazır Durumu: Taşınmaz Yerköy İlçesi Terzili köyünde olup, kıraç tarla niteliğindedir.
İmar Durumu : Taşınmaz Belediye Teşkilatı olmayan mücavir alan dışında kalmaktadır.İmar durumu yoktur.
Muhammen Bedeli: 12.015,00 TL
Satış Saati: 13.30 – 13.40 arası
Satış Şartları:
1-Satış 28.08.2012  günü yukarıda belirtilen saatler arasında YERKÖY İZALE – İ ŞUYU SATIŞ ODASI adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 07.09.2012 günü YERKÖY İZALE – İ ŞUYU SATIŞ ODASI adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para  veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve tellaliye ücreti satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin  (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.
4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak  isteyenlerin  yukarıda yazılı dosya  numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.                                                             
(İİK m.126)                                        İcra Müdürü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE