Siz gönderin, biz yayınlayalım

 • DOLAR
  7,8328
  %0,02
 • EURO
  9,4596
  %0,05
 • ALTIN
  455,78
  %-0,24
 • BIST
  $18.610
  %-4,66
YERKÖY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2011/611 ESAS

YERKÖY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2011/611 ESAS

T.C.

YERKÖY

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Dosya No: 2011/611 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

1 Tapu Kaydı                     :

Yerköy İlçesi Tapu Sicil Müdürlüğünde kayıtlı Yeni Mahalle tapusunun Sapaburun mevkiinde ADA : 876 Parsel :10 ‘da kayıtlı

1426,00 m2’ lik arsa üzerine inşa edilmiş 5 katlı 8 dükkan 26 daireli kargir apartman ve arsası niteliğindeki 80 / 2400 arsa paylı

kat iritifakı tesisli B blok 4. kat 16 bağımsız numaralı taşınmazın tamamı.

Hali Hazır Durumu      :

Taşınmaz Yerköy ilçesi Yeni ( Selçuk ) mahallesi Ş. Kradoğan caddesi üzerinde olup , taşınmaz ana binanın güney ve batı cephesinde yer alan mesken niteliğinde taşınmaz olup135,00 m2kullanım alanına sahiptir. Söz konusu mesken yapı özelliği itibari ile III A grubuna ait bir yapı olup özellikleri itibari ile toplam : 3 oda 1 salon Mutfak wc ve banyodan oluşmaktadır. Bu mekanlar iç özellikleri itibari ile Salon 3 oda tabanları laminant parke duvarlalrı alçılı saten boyalı ve kartonpiyerli , Islak hacimler  ( Mutfak Banyo wc antre ) tabanları seramik duvarları tavana kadar fayans doğalgazlı ısıtma sistemlidir ve halen mesken olarak kullanılmaktadır.

İmar Durumu                :

Yerköy ilçesi Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğndmen alınan 7/10/2011 tarih ve 2011 / 556 sayılı Ö : 1/1000 ölçekli İmar Durumu krokisine göre İmar Mahallesi : Yeni , ADA : 876 PARSEL : 10 İNŞAAT CEPHESİ : 22,00 MT BİNA DERİNLİĞİ : 27,00 MT ÖN BAHÇE MESAFESİ : 5,00 MT YAN BAHÇE MESAFESİ : 3,00 MT YAPI NİZAMI : AYRIK (KENDİ İÇİNDE BLOK ) Kat adedi : ( Bodrum hariç ) 5 Kat Saçak Seviyesi : 15,50 mt olarak bildirilmiştir.

Muhammen Bedeli      100.000,00 TL

Satış  Saati                     14:00                     14:10    Arası

Satış Şartları                  :

1-Satış  13.07.2012  günü yukarıda belirtilen saatler arasında YERKÖY İZALE – İ ŞUYUU SATIŞ ODASI adresinde açık artırmasuretiyle yapılacaktır.Bu artırmada tahmin edilen değerin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış vepaylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 23.07.2012 günü YERKÖY İZALE – İ ŞUYUU SATIŞ ODASI adresinde yukarıda belirtilen  saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla

bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para  veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve tellaliye ücreti satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin  (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneğigönderilebilir.

6-Satışa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca  bilgi almak  isteyenlerin yukarıda yazılı dosya  numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.                                                                                       

(İİK m.126)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam