HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0773
  %0,08
 • EURO
  9,7345
  %0,54
 • ALTIN
  450,43
  %-0,03
 • BIST
  1.409
  %2,24
Yerköy’de öğrencilere bilim çocuk dergisi dağıtıldı

Yerköy’de öğrencilere bilim çocuk dergisi dağıtıldı

Yerköy  Nurdoğdu Ortaokulu öğrencilerine TÜBİTAK Bilim ve Toplum Hizmeti birimi tarafından gönderilen “ Bilim Çocuk Dergisi” dağıtıldı.

17042015kitapNurdoğdu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Oğuz İbiş“ Birinci dönem TÜBİTAK Bilim ve Toplum Hizmeti birimine dilekçe göndererek hem öğrencilerimizin bilgi ve teknolojiye olan meraklarını arttırmak hem de okulumuz kütüphanesine kaynak eser kazandırmak için kendilerinden kaynak kitap ve dergi talebinde bulunduk. Onlarda bizi kırmayıp dergileri gönderdiler. Bugün elimize ulaşan dergileri 5.sınıf öğrencilerimize dağıtarak bu dergileri okumalarını tavsiye ettik ” dedi.
Öğrencilerin dergileri aldıkları an ki sevinçlerinin görülmeye değer olduğunu ifade eden Mustafa Oğuz İbiş “ Umarım öğrencilerimiz bu dergilerden hedeflediğimiz şekilde faydalanır, modern ve büyük Türkiye’nin varlığını devam ettirmesinde aklı hür, vicdanı hür birer bireyler olarak kendilerini yetiştirip aktif rol alırlar. Bugün öğrencilerimize dağıttığımız Bilim Çocuk dergilerinin bugünün çocuğu fakat yarının büyüğü olacak öğrencilerimize hayatları boyunca faydalı olmasını diliyorum.” dedi.
Ayrıca duyarlılığından dolayı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Hizmeti birimine teşekkür maili göndererek öğrencilerin fotoğraflarını paylaştıklarını vurgulayan Mustafa Oğuz İbiş önümüzdeki günlerde bu tür etkinliklere devam edeceklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE