Yerköy’de Tekstil İşçileri Eylem Yaptı

Yerköy’de Tekstil İşçileri Eylem Yaptı
20 Aralık 2012 Perşembe - 3372 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bir tekstil fabrikasında çalışan 300’e yakın işçi, sigortalarının yatmadığı ve maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı

Yozgat OSB’de bir tekstil fabrikasında çalışan 300’e yakın işçi, sigortalarını alamadıkları ve maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle iş bırakıp fabrika önünde eylem yaptı. İşçilerden Süleyman Lafçı, 3 aydır sigortalarının yatmadığını ve maaşlarını alamadıklarını öne sürerek, “Fabrika yetkilileri iflas ettikleri gerekçesiyle 3 aydır sigortamızı yatırmıyor, maaşlarımızın bir kısmını ödemiyor. Maaşlarımız sürekli içeride kalıyor. Çalışanlarının tamamının içeriden bin 500-2 bin lira alacakları var” dedi.

Beytullah Aslaner isimli işçi ise, “Sürekli iflas ettiklerini açıklayarak devlete borçlarını sildiriyorlar. Biz bu durumu ilgili kurumlara bildirdik ama ilgilenen olmadı” iddialarında bulundu.

Amine Ertuğrul da fabrikanın sürekli çalıştığını, iş yetiştiremediklerini belirterek, “Fabrika çalışıyor fakat bizlerin maaşlarını vermiyorlar, sigortamızı yatırmıyorlar. Birçok arkadaşımız evinin elektriğini, doğalgazını yatıramıyor. Biz kimseden bir şey istemiyoruz, biz hakkımızı istiyoruz. Yetkililerden bize yardım etmelerini, haklarımızı korumalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İşçilerin alkışlarla protesto ettiği fabrika yetkilileri, iddialara karşı herhangi bir açıklama yapmadı. Öte yandan jandarma da fabrika önünde güvenlik tedbiri aldı.

“Yerköy’de Tekstil İşçileri Eylem Yaptı” için 5 cevap

 1. a dedi ki:

  sendika kurun mücadele edin ancak öyle başarılı olursunuz

 2. buse turan dedi ki:

  degerli gariban halkımın hemserileri min hakkını yiyen ler . yazıklar olsun size .

 3. savcı dedi ki:

  bu aslında bir suç duyurusudur.Adamlar borçlarını sildirmek için iflas ettik deyip yalan beyanda bulunuyorlarmışAcile cumhuriyet savcılığının ve maliyenin hareket geçmesi lazım.Bu haberi bimere ve adalet bakanlığına yolluyorum.Umarım gazete editörleri de bu yorumumu yayınlar ve garibandan yana olduklarını gösterirler..

  • cemal dedi ki:

   degerli kardeşlerım yerkoydee soyle bır deyım vardırr kemiginizi kemirt meyın hakkınızı savunun olmadıı sıze zarar verenlere sızlerde zarar verın ne calısıın nede maaaşlarınızıı almadan ordan ayrılmayın ınanın bu eylemınız de başarılı olacak sınızzz her seyıı goren bılen bırtek allah tırrr sızzz kendınızıı farkettırmez senınzz kımsee sızee donupp bakmazzz amcaa ogluu olmadıı ben gelıyımm eylemın kıralınııı yapıyımm ısıın mak ıcıın ıplerıı yakmaya başlayınnn

 4. hüseyin dedi ki:

  yozgatlılar çalışmaz dıyorlar.tabi çalışmaz yıllardır gelen vuruyo gıden vuruyor olan gariban işçilere oldu.allah yardımcıları olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.