Yerköylüler Derneği 6. Arabaşı Gecesinde Yozgatlıları buluşturdu

Yerköylüler Derneği 6. Arabaşı Gecesinde Yozgatlıları buluşturdu
27 Şubat 2018 Salı - 994 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Ankara’da faaliyetini sürdüren Başkentteki Yerköylüler Derneği düzenlediği 6.ncı Geleneksel Arabaşı ve Muhabbet Geceleri Zeytin Dalı Harekatı Afrin Şehitleri Anma ve Mevlit Programında Yozgatlıları bir araya getirdi. Geniş katılımın sağlandığı gecede Yerköylüler, hemşerileriyle hasret gidererek, birlik beraberlik adına samimi bir ortam oluşturdu.

Başkentteki Yerköylüler Derneği Başkanı Mesut Kaya, programda yaptığı açılış konuşmasında yüreklerinin ve dualarının Afrinde kahramanca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan kahraman Mehmetçiklerle olduğunu söyledi.

  1. Arabaşı ve Muhabbet Geceleri programın amacının, eğlence olmadığını vurgulayan Başkan Kaya, ülkenin içinde bulunduğu böyle bir süreçte Yerköylüleri hemşerileri ile buluşturarak, onlara daha iyi hizmet etme anlamında neler yapılacağı konusunda bir araya geldiklerini ifade etti.

Yerköylüler olarak her zaman milli ve manevi duyguları ön planda tuttuklarını vurgulayan Kaya, “Nüfusa oranla en fazla şehit veren illerin başında Yozgat’ımız gelmektedir. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”sözünü en fazla sahiplenen şehirlerarasında yine memleketimiz gelmektedir. Bu vesile ile vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerimize ve ülkemize başsağlığı diliyorum.”dedi. Derneklerin ve STK’ların önemine vuru yapan Yerköylüler Derneği Başkanı Mesut Kaya, “Öncelikle bugün siz değerli katılımcılarla bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk içerisindeyim. Derneklerin, STK’ların amacı zaten birlik ve beraberliği sağlamak ve bulundukları bölgelerin tanıtımına katkı sağlamaktır. Bu anlamda Yerköylüler olarak bunu sağladığımıza inanıyorum. Yozgat’ımızın tescilli ve her evimizde kışın mutlaka özenle pişirilen arabaşı yemeği dostların bir araya gelerek hoşca vakit geçirmelerine vesile oluyor. Bizlerde bu yıl 6.sını düzenlediğimiz 6.ncı Geleneksel Arabaşı ve Muhabbet Geceleri Zeytin Dalı Harekatı Afrin Şehitleri Anma ve Mevlit Programında siz değerli davetlilerimizle bir araya geldik. Bundan sonra da dernek olarak daha farklı etkinliklerle yine bir araya gelmeyi planlıyoruz. Hemşerilerimizle gerek burada gerekse ilçemize daha güzel hizmetler gerçekleştirme noktasında ne gibi çalışmalar yapabiliriz arayışını yine siz değerli hemşerilerimizle birlikte değerlendireceğiz. Bu vesile başta Yerköy Kaymakamımız Sayın Tuncay Dursun, Yerköy Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ağaoğlu, Çiçekdağı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Deniz’e Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Settar Aslan’a, Köseli Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’a, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Aziz Başak’a, Emekli Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver’e ve ismini sayamadığım dernek başkanlarımıza, yargı mensuplarına, işadamlarımıza kısacası katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.