HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,5026
  %-0,53
 • EURO
  10,1373
  %0,00
 • ALTIN
  498,24
  %0,32
 • BIST
  1.385
  %1,78
Bahar geldi Dilenciler arttı

Bahar geldi Dilenciler arttı

   

Baharın gelmesi ile birlikte Yerköy’de dilencilerin sayısında artış yaşandı
Bahar Yüzünü göstermesi ile Yerköy İlçemize farklı il ve ilçelerden gelen dilenciler, ilçe halkını ve esnafı huzursuz ediyor.
Caddelerde, sokaklarda ve evlere kadar giden dilenciler kapı kapı gezmeleri ilçe halkını rahatsız ettiğini söyleyen Yerköy Esnafı, “Özellikle Çarşamba günleri sabah erken saatlerde Yerköy İlçemize farklı il ve ilçelerden dilenmek için ilçemize gelen dilenciler bizleri rahatsız etmektedir.”dediler.
Dilencilerin dini ve çocukları istismar ederek dilenmelerini ifade eden ilçe halkı, ”İlçemize dilenmek için gelen dilenciler özellikle yanlarına yaşları ufak çocukları alarak iş yerimize gelmektedirler. Geldiklerinde, “Allah Rızası İçin” diyerek ve “Çocuğuma mama parası, bez parası, okul harçlığı” diyerek bizleri istismar etmeye kalkışmaktalar.
Genelde ilçemize Kırıkkale ve Kırşehir’den gelip, duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para toplayan dilencilerin, birçoğu özellikle küçük çocuklarını kullanarak yardım almaya çalışıyorlar.
Mümkün oldukça ben ve diğer esnaf arkadaşlarımız ilçemizde dilencilerin, dilenmesine müsaade etmemeye çalışıyoruz. Ama yinede dilencilerin duygu sömürüsüne devam ediyorlar. “dedi.
Yerköy’e ilçe dışından veya çevre ilçelerden haftanın belirli günlerinde dilenmek için gelen kişilerin sayısının semt pazarı kurulduğu ya da Cuma ve Cumartesi günleri arttığını söyleyen vatandaşlar, bu konuda yetkililer bir çözüm bulmaları gerektiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE