YouTube

 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,61
 • ALTIN
  %-0,61
 • BIST
  %0,59
HEM Müdürü Zafer Tan’dan sınav ücret iadesi hakkında açıklamada bulundu

HEM Müdürü Zafer Tan’dan sınav ücret iadesi hakkında açıklamada bulundu

Yerköy’de Sınav Ücreti İadesi, AOL mezuniyeti ve açık lise ilk kayıt işlemleri hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Yerköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Tan, yaptığı açıklamada, sınav ücretini yatırıp sınav başvurusunu yapmayan ya da yanlış ücret yatıran adaylara ücret iadesinin yapılacağını duyurdu.

Tan, ücret iadesinin, sınavın tamamlanmasından sonra MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesi tarafından herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın gerçekleştirileceğini belirtti.

Ücret iadelerinin hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca T.C. Ziraat Bankası AŞ sistemleri aracılığıyla merkezi ödeme ekranlarından “MEB İade Bedeli” altında T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapılarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Tan, ayrıca Açık Öğretim Lisesi (AOL) mezuniyet şartlarından en az bir dönem sınava girme şartının kaldırıldığını duyurdu.

Tan, “Açık Öğretim Lisesi kayıt dönemlerinde ilk kayıt olan öğrencilerden mezuniyet şartlarını taşıyan öğrencilerin en son aktif olduğu dönemde, dönem sınavları sonucunda mezun olan öğrenciler ile birlikte mezun edilmesi, belirlenmiştir. Bu nedenle AOL’de mezuniyet şartları arasında yer alan en az bir dönem sınava girme şartı kaldırılmıştır. Örneğin Mesleki Açık Öğretim Lisesinden AOL’e geçip tüm mezuniyet şartlarını sağlayan öğrenci dönem sınavına girmeden ilgili dönem mezunları ile beraber mezun olacaktır.” dedi.

Açık Lise İlk Kayıt İşlemleri Bir Hafta Uzatıldı

Tan, ayrıca açık öğretim lisesine ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt işlemlerinin 29 Ocak 2024 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Tan, e-Okul Sisteminde veya açık öğretim kurumları bilgi yönetim sistemlerinde kaydı olmayan öğrencilerin ilk kayıt işlemlerinin bu tarihe kadar yapılabileceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji