HABER GÖNDER

 • DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %-0,35
Şehit Babası, Oğlunun Adı Verilen Liseyi Ziyaret Etti

Şehit Babası, Oğlunun Adı Verilen Liseyi Ziyaret Etti

   

Şırnak’ın Uludere ilçesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Yerköylü Piyade Uzman Çavuş Mehmet Tez’in babası Rasim Tez, oğlunun ismini taşıyan okulu ziyaret ederek, Tez ailesi olarak her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti
Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesi Müdürünü makamında ziyaret eden Şehit Babası Rasim Tez, TOKİ tarafından yaptırılan okulda oğlunun adın yaşatılmasından memnuniyet duyarak İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürü idari personelline teşekkürlerini iletti.
Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Tez’in ismini alarak Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesinin, Şehit’in isminin yaşatılmasından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Yerköy Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ahmet Kepir ve Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesi Müdürü Ebubekir Mermi’ye teşekkürlerini ifade eden Şehit Babası Rasim Tez, “Vatan için canlarını pahasına gözleri kırpmadan şehit düşen Türk evlatlarının isimlerinin gerek cadde, sokak, gerekse eğitim ve irfan yuvalarına verilmesi beni olduğu gibi tüm Türk milletini gururlandırmaktadır.
Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Tez oğlumun yeni yapılan Anadolu Lisesi’ne ismi verilerek şehidimin isminin yaşatılması benim için gurur verici bir durumdur.
Okul’un Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesi ismini taşımasında emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz’a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeline, Yerköy Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ahmet Kepir’e ve Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesi Müdürü Ebubekir Mermi’ye teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
Ben ve ailem oğlumuzun adı yaşatılan lisemize gerek maddi gerekse manevi olarak desteklerimizi hiçbir zaman esirgemeyeceğiz.
Oğlumun adı verilen bu lisede okuyan öğrenciler Şehidimiz Mehmet Tez’in birer kardeşleridir. Öğrencilerimize ve onlara da okul hayatında başarılar diliyorum.”dedi.
Gerçekleşen ziyarette Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, “Bu vatanımız için şahadet şerbeti içen aziz şehitlerimizin isimleri, Türkiye’mizin her yerinde caddelere, sokaklara, okullara verilmektedir. Şehitlerimizin adı verilen cadde, sokak ve okullarımızda isimleri ile anarak şehitlerimiz unutulmuyor.
Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesi Öğrencileri umuyorum ki, Şehidimizin ismine layık başarılı birer öğrenci olarak eğitim ve öğretim hayatlarını tamamlayacaklardır.
Bu anlamda, Okulumuzda Şehit Mehmet Tez köşesi ve Şehit Mehmet Tez Kütüphanesi oluşturulmayı hedefliyoruz “dedi.
Yerköy Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ahmet Kepir ise “Şırnak’ın Uludere ilçesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Yerköylü evladımız Piyade Uzman Çavuş Mehmet Tez evladımız bu vatanın huzuru ve bekası için canını göz kırpmadan vermiştir. Şehidimiz Mehmet Tez’in adı verilen bu okulumuz vatan için hayırlı evlatlar yetiştirecektir.
Bu anlamda, Yerköy Şehit Aileleri Derneği olarak, gerek şehit ailelerimizin gerekse eğitim kurumlarının her zaman yanlarında olacağız.”dedi
Gerçekleşen görüşmeler sonrasında, Şehit Mehmet Tez’in babası Rasim Tez, şehidimizin resmi ve şiiri yazılı tablosunu okul yönetimine hediye etti.
Haber: Yerköy Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. Bir zamanlar Yozgat’ta en büyük ve dâimi başarılara imza atan güzel ilçemizde yapılan bu gibi önemli ve anlamlı yatırımlara daha çok ihtiyaç var. Faydalı olacağı inancıyla hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji