HABER GÖNDER

 • DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  714,43
  %3,53
 • BIST
  1.776
  %-2,35
YERKÖY İCRA DAİRESİ 2012/481 ESAS

YERKÖY İCRA DAİRESİ 2012/481 ESAS

   

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat I l, Yerköy I l ç e , 141 Ada No, 107 Parsel No, Yanı Mahalle / Büyükkepir Kırşehir Caddesi Mevkii Mahalle/Mevkii, 11 Bağımsız Bölüm
Borçlunun kayden hacizli bulanan taşınmazın tapu kaydı; 728,41 m2’lik arsa nitelisindeki kat irtifak esaslı A Blok 4. Kat, 11 Bağımsız Bölüm nolu, 20/274 arsa payı esaslı taşınmazın TAMAMI,Taşınmaz Yerköy İlçesi mücavir alan sınırları içerisinde Kırşehir Caddesi üzerindedir.Taşınmaz ana binanın kuzey güney ve doğu cephesinde yer alan mesken niteliğinde taşınmaz olup 120,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Söz konusu mesken yapı özelliği itibari ile III A grubuna ait bir yapı olup iç özellikleri itibariyle toplam 3 oda bir salon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Bu mekanlar iç özellikleri itibari ile; Salon 3 oda ve mutfak tabanları seramik, duvarları alçılı saten boyalı ve kartonpiyerli, ıslak hacimler (Banyo, mutfak , wc) tabanları seramik duvarları tavana kadar fayans, doğalgazlı ısıtma sistemlidir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi:
Yüzölçümü: 120 m2
Arsa Payı:
İmar Durumu: Var , Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 35 m, İnşaat Derinliği 15 m , Komsuya
mesafesi 3 m, Saçak seviyesi 15.5 m , Kat sayısı 5(Bodrum hariç)
Kıymeti: 90.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler:
1. Satış Günü: 26/08/2013 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü: 20/09/2013 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri: YERKÖY ADLIYESI OTOPARKI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif
verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilin mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/481 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji