HABER GÖNDER

 • DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Yerköy İdmanyurduspor’ un gururu: Bahattin OMAK

Yerköy İdmanyurduspor’ un gururu: Bahattin OMAK

   

Geçen yıl Yerköy’ de Sayın İbrahim Bağır Başkanlığında kurulan Yerköy İdmanyurduspor’ un futbol takımı denince nedense aklıma İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Amiri Komiseri Bahattin Omak ve ardından da “Deniz Yıldızı Hikâyesi” geliyor.
Hikâye aynen şöyle: ‘Bir adam, okyanus sahilinde yürüyüş yaparken, denize telaşla bir şeyler atan birine rastlar.
Biraz daha yaklaşınca, bu kişinin, sahile vurmuş denizyıldızlarını denize attığını fark eder ve ‘Niçin bu denizyıldızlarını denize atıyorsunuz?‘ diye sorar.
Topladıklarını denize atmaya devam eden kişi, ‘Yaşamaları için,’ yanıtını verince, adam şaşkınlıkla, ‘İyi ama burada binlerce denizyıldızı var. Hepsini atmanıza imkân yok. Sizin bunları denize atmanız neyi değiştirecek ki?’ der.
Yerden bir denizyıldızı daha alıp denize atan kişi, ‘Bak, onun için çok şey değişti,’ karşılığını verir’
İşte aynen böyle…
Şimdi olayı anlatabilmek için biraz daha geriye, geçen yıla doğru sarmak gerekiyor. Malum, müfettişin görevi sadece denetlediği birimdeki personele ceza vermek değildir. Aynı zamanda yanlış giden bir uygulama var ise bununla ilgili eğitim vermek, ilgili yasal düzenlemeleri de hatırlatmak, anlatmak ve bir kez daha hata yapılmasını önlemektir.
Aynı şekilde bir güvenlik görevlisi olan asker ya da polisin görevi elbette suçluları yakalayıp adalete teslim etmek olmalıdır. Ne var ki problem çözme tekniklerinde de sözü edildiği gibi sorunun nedenini ortadan kaldırırsanız yani sivrisinekler ile mücadele etmek yerine bataklığı kurutmaya çalışırsanız daha hayırlı bir iş yaparsınız.  
Tam bu noktada Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Amiri Komiser Bahattin Omak’ ı Yerköy İdmanyurduspor Takımı Başkanı İbrahim Bağır sahaya hoca olarak sürdü. Kahvehane köşelerinde pinekleyip duran gençleri motive ettiler ve geçen yıl çıktıkları her maçı kazanarak şampiyon oldular.
Destek mi?
O da nesi?
Hiç olur mu? Hele Yerköy gibi bir yerdeyseniz durumunuz hepten kötüdür… Çünkü bir çok yerde olduğu gibi burada da “Yengeç sepeti teorisi” devreye girer. Biraz başarılı iseniz hemen sepetteki diğer yengeçler sizi ayağınızdan, kolunuzdan aşağı doğru çekerler, sivrilmenizi istemezler.
Kahramanmaraş’ a Türkiye Şampiyonasına gitmek için misafirhane, araç gereç ya da yemek parası bulabilmek için nasıl çırpındıklarına şahit oldum.
O da yetmedi, hocaları Sayın Omak’ a Kurumundan izin dahi verilmedi.
Bu arada kulüp binalarının inşaatının %80’i de tamamlandı.
Sponsor mu?
İşte onu sormayın, her türlü desteğe sahip Yozgat İl Özel İdaresini hazırlık maçında 3-0 gibi bir skorla Yerköy’ ün sorunlar ile boğuşan takımı yendi.
Sponsor deyince hemen İsmail Yılmaz’ı, Ertuğrul Coşar’ ı, Kale Seramik’ i adres gösteriyorlar.
Ayıptır beyler, bayanlar ayıptır.
Kabalama bir hesapla, her evin önünde bir biçerdöver, bilemediniz bir motor (Traktör) var. Neresinden baksanız 120- 130 trilyonumuz evlerimizin önünde yatarken, koskoca futbol takımına Bin TL lazım olduğunda bu kadar mı aciziz?
Bu sezonda maddi sorunlarını çözememiş, hocasının izin problemi ile boğuşan bu futbol takımına en azından manevi olarak destek olup sırtlarını sıvazlayıp, bir aferini çok görmezsek eminim ki gelecekte çok farklı bir gençlik ile karşı karşıya kalacağız demektir.   

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. özledim hocam takımımı transferımden öncekı en son macımdı özel idare maçı 2 gol atmıştım hatırladıkça tüylerım dıken dıken oluyo inşallah yıne beraber çalısırız bahattın hocam…SAYGILAR…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji