HABER GÖNDER

 • DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %-0,35
Türk Eğitim-Sen’den Çanakkale Konferansı

Türk Eğitim-Sen’den Çanakkale Konferansı

   

Yerköy İlçemizde, Türk Eğitim-Sen Yerköy İlçe Temsilciliği tarafından “Çanakkale Ruhu, Değişen Dünya Düzeni ve Türkiye” konulu Konferansa Yerköylüler Yoğun ilgi gösterdi.
18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası dolayısıyla Türk Eğitim-Sen Yerköy İlçe Temsilciliği tarafından Belediye Düğün Salonunda düzenlenen Konferansa Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu konuşmacı olarak katıldı.
Çanakkale Şehitleri için yapılan saygı duruşu, ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan konferansın açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim-Sen Yerköy İlçe Temsilcisi Hasan Buğra Karaca, “Bu yıl 98. yılını kutladığımız Çanakkale Zaferi toplumumuzda daha dün gibi yaşanmaktadır. Çanakkale Boğazını geçerek milletimizi yok etmek isteyen düşmana fırsat vermeyen askerlerimizin destanı dünya durdukça hatırlanacaktır. 250 bin vatan evladının şehit verildiği Çanakkale savaşının Türk Milletinin yedi düvele karşı verdiği bir kahramanlık destanı olmuştur. Bu duygu ve düşünce ile Çanakkale savaşını unutmayalım ve unutturmayalım” dedi.
Karaca’nın konuşması sonrasında Kamu-Sen Üst Kurul Delegesi Ferhat Yılmaz, “Bugün burada içinizde yetişmiş bir evladınız olarak sizlerin karşısında alnımız ak, başımız dik ve kılıcımız keskin olarak durmamıza vesile olan, çileli yaşamlarını vatan denen sevdaya adayan, kanlarıyla Türk-İslam ülküsünü yazıp, canlarıyla mühürleyen Çanakkale’de koyun koyuna yatan Şırnaklı Mehmet ile Sorgun Karayakuplu Kınalı Hasan başta olmak üzere tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, Cenabı Hak’tan bir kez daha manevi huzurlarında rahmet diliyorum. Mekânları cennet, yoldaşları iki cihan serveri Peygamber Efendimiz olsun.
TKS olarak yalnızca üyelerinin özlük haklarının iyileştirilmesi için mücadele etmekle görevimiz bitemez. Mesuliyetimiz bunlardan çok daha fazladır. Çünkü işimiz zor, yolumuz uzun ve meşakkatlidir. Güzel ülkemiz vefakar milletimiz bir kıskaç ve girdap içerisine dış güçlerin yönettiği içimizdeki hainler tarafından çekilmeye çalışılmaktadır. Kirlenmiş medya gücü ve sahte gözyaşlarıyla baskı ve kafa karışıklığı içerisine sokulan milletimize verilen sözler unutulmuş. Uzun vadede yalnızca emperyalistlerin ekmeğine yağ sürecek projelere hız verilmiştir. Habur’da ki rezalet karşısında gösterilen tepkiler üzerine,ötelenen niyetler bugün kat kat fazlasıyla yeniden ortaya çıkmıştır.Bebek katili,İmralı canisi adeta bir masum kedi gibi gösterilmeye çalışılmakta,eskiden namazda kılardı. Ziyaretimizde bize hadiste okudu! Denilerek,40 bin kişinin katili olduğu unutturulmakta, yeni bir Mandela yaratılmaya çalışılmaktadır. Ve bu süreci adeta bir maistro gibi yönetmesine izin verilmekte,  anayasamıza bile şekil verebilme cüretini gösterir hale getirilmiştir.
Bu yapılanlar, hatta yaptırılanlar en basit ifade ile bir akıl tutulması değil de nedir? Sureti Hak’tan görülenler belki de kendilerini gerçekten Sureti Hak’tan zannedenler icraatlarının sonucunda karlı çıkanların emperyalist güçler olduğunu görmeli; Sevgili Peygamberimizin “Küfür bir millettir.” Hadisi şerifinden biraz etkilenip, kendilerine gelmelidirler.
Bu milleti yani Müslüman Türk Milletini iyi tanımalılar. Biz Çanakkale’de şahadet şerbetini içmeden kendi cenaze namazını kılmış bir milletiz. Kardeşliğimize kesinlikle bir halel getirtmeyiz.
Kardeşliğimize halel getirmek isteyenler Diyarbakırlı milli şair Ziya Gökalp’in  “  Kürtler’i sevmeyen bir Türk varsa Türk değildir. Türkleri sevmeyen bir Kürt varsa kesinlikle Kürt değildir.” diye ifade ettiği sözlerine kulak vermelidirler. Bu memleketi ve kardeşliğimizi,  Kardeşlerimizin arasına sızıp, aramıza fitne tohumları eken ermeni dönmelerinin ve onların ağa babalarının çiftliğine çevirttirmeyeceğimizi herkes bilmelidir.
Türk Milletinden ve Türklükten rahatsız olanlar! Bu büyük millet Ötüken ‘de doğmuş, Ergenekon’da demir dağları eritmiş, dünyanın siyasetine mühür vurmuştur. Çağ açıp, çağ kapatmıştır. Haksızlık karşısında adeta Hakkın kılıcı olmuştur.”İlahi Kelimetullah uğruna haclı seferlerini göğsünde parçalamış, Bin yıl İslam’ın sancaktarlığını yapmış ve bunu kendine Kızıl elma, ülküsü yaparak,Sevgili Peygamberimizin övgülerine mazhar olmuş,şerefli bir millettir.
Türk milleti İslam’ın özünde yoğrularak, yaratandan ötürü yaratılanı sevmiş; İnsanları “Eşrefi Mahlukat” kabul eden bir anlayışla “Hubbül vatan minel iman” hadisi şerefinin ışığında vatanını, milletini ve bu coğrafyada yaşayan hatta yaşamayan herkesi sevmiş, bağrına basmıştır. O bağıra zaman zaman hançer saplayanlara bile büyük bir hoşgörü ile davranmıştır.
Büyük Türk milleti olarak hepimiz Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle, Arnavuduyla; hatta Gürcüsüyle ve Türküyle artık gerçekleri görmeliyiz.Millet olma duygusunu elimizden almak ve bizi birbirimize düşürmek için üzerimizde oluşturulan sis perdesinin kaldırılması lazımdır.Uyuşturulma derecesinde tepki vermeyen milletlerin geleceği olamaz.Uyanmalıyız hep beraber! Uyanmayanları da uyandırmalıyız. Muhterem Hocamız Yusuf Halaçoğlu Beyefendi’nin bugün burada bulunma sebebi de,TKS’nin asli görevi de budur.
Biz “Allah’a tevekkül ve itimat ederiz. Sefil dünya için asla sefillere boyun eğmeyiz. Rabbi yessir  vela tu-assir Rabbi Temmim bil hayır.”Diyor, sözü sözün asıl sahibi,büyük bir nezaket göstererek davetimize icabet eden,tarih adına bu yüce milletin yüz akı,efsane tarihçi Türk Tarih Kurumunun eskimeyen başkanı Prof. Dr.  Yusuf  Halaçoğlu  Beyefendiyi sunumlarını gerçekleştirecektir.”dedi.
Yılmaz’ın konuşması sonrasında, Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Çanakkale Ruhu, Değişen Dünya Düzeni ve Türkiye” konulu Konferansında “Şimdi vatanımız var diyebiliyorsak, bunu Çanakkale’de kahramanca çarpışan vatanı milleti ve bayrağı için canını seve seve feda eden Mehmetlere borçluyuz.”dedi.
Çanakkale’de yaşanan birçok kahramanlık olayları ve kişiler hakkında ve Çanakkale Zaferi esnasında yaşanan birçok konu ile ilgili olarak katılımcılara çeşitli bilgiler verdi.
Konferansa,  MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, MHP Yozgat Eski İl Başkanı Mehmet Ali Çakır, MHP Yozgat Milletvekili Adayı  Nevzat Kemal Adıbelli, Türk Eğitim-Sen Yozgat İl Başkanı Seyfi Bayraktar, MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorum yapılmamış

 1. DAVETİMİZE İŞTİRAK EDEREK BİZLERE ONUR VEREN TÜM HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDER,SAYGILARIMI SUNARIM..

 2. Maşallah Salon içi de dışarı da tıklım tıklım doluydu.yüzlerce kişi büyük bir zevkle ayakta izledi.ben de ayakta kaldım.Ferhat Hoca’yı salon ayakta alkışlayınca tüylerim diken diken oldu.Haloçoğlu’nun Tarih Kütüphanesi olduğuna bir kez daha şahit oldum.Ne mutlu ülkemde hala ülkesini karşılıksız seven böyle değerli insanlar var.Allah yar ve yardımcıları olsun.Emeği geçenlere teşekkür ederim…

 3. çok başarılı bir organizasyondu emeği geçenlere içtenlikle teşekkür ediyorum. Allah’tan nizyazım bu kalitede organizasyonların yerköy ilçesinde daha fazla yapılması

 4. Böyle Bir gecenin tertiplenmesinde emeği geçen Başta Türk Eğitim-Sen, Ferhat Hocam ve Hasan Hocama sonsuz teşekkür ederim. Gerçekden dolu dolu bir gece oldu. Allah hepinizden razı olsun.

 5. ben ancak videolarını izleyebildim gurbette olmam münasebetiyle katılamadım ama izlerken bile tüylerim diken diken oldu BENCE YERKÖY ARADIĞI BAŞKANI BULMUŞ BİLE BU ADAM DESTEKLENİİRSE YERKÖYE ÇOK ŞEY KATAR YERKÖYÜ HAKETTİĞİ HİZMETE KAVUŞTURUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM GERÇİ SALONDAKİ KALABALIĞI GÖRÜNCE YERKÖYÜN VE YERKÖYLÜNÜN DESTEĞİNİN TAM OLDUĞU TARTIŞILMAZ EVET EVET BENCE YERKÖY BAŞKANINI BULMUŞ VE YERKÖYÜN ARTIK BU İSİMDE BİRLEŞİP YEREL YÖNETİMİ ADAM GİBİ ADAM OLAN FERHAT BEYE EMANET ETMESİ KAÇINILMAZDIR VE EMİNİM YERKÖY FERHAT YILMAZ İSMİ İLE YILLARDIR HAK ETTİĞİ FAKAT ALAMADIĞI HİZMETE KAVUŞACAKTIR GURBETTE OLMAMA RAĞMEN BENİM İÇİME Bİ UMUT DOĞDU YERKÖY DOĞRU SEÇİMİ YAPMIŞ FERHAT BEY İNŞALLAH BELEDİYE BAŞKANIMIZ SİZ OLURSUNUZ (bu benim şahsi kanaatimdir herkesin fikrine saygı duyarım)

 6. Bu kadar güzel bir programa ne söylesek azdır. Ben yıllardır konferanslara giderim bu kadar insanı dinlendiren, bilgilendiren ve tarihimizi iyi bir şekilde yansıtan bir programa iştirak etmedim. Bu programda Başta eğitim-sen başkanı Hasan Buğra KARACA olmak üzere Emeği geçen bütün arkadaşlara minnettarız. Allah (c.c) yolunuzu açık eylesin. Bu arada Sayın Hocamız Ferhat YILMAZ Beyefendi de Yerköy için bulunmaz bir altındır.inşallah kıymetini bilir ve başa getiririz.

 7. YERKÖY UYUMA FERHAT HOCAYA SAHİP ÇIK…FERHAT HOCA YERKÖY İÇİN BÜYÜK BİR DEĞER,ONU HARCATMAYIN.KAYBEDEN YERKÖY OLUR…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji