HABER GÖNDER

 • DOLAR
  9,5530
  %0,18
 • EURO
  11,0986
  %0,29
 • ALTIN
  550,58
  %0,18
 • BIST
  1.509
  %1,09
Yavuz’un, ”Kutlu Doğum Haftası" mesajı

Yavuz’un, ”Kutlu Doğum Haftası" mesajı

   

AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, 14–20 Nisan tarihlerini kapsayan “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, yayınlamış olduğu mesajında, sevgi ve hoşgörünün gönülleri kapladığı, ”Kutlu Doğum Haftasında” Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın asırlar ötesinden günümüze ışık tuttuğunu ifade etti.
Kâinattaki en büyük hakikatlerden biri olan sevginin, insanları birleştiren ve birbirine kaynaştıran en önemli unsur olduğunu ifade eden Yavuz, “İnsanlığa bir güneş gibi doğan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’yı daha iyi tanıyıp anladıkça, mahiyetini günümüzde daha güçlü bir şekilde karşılığını bulacaktır.
Şu unutulmamalıdır ki; yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim dahi bizleri onu örnek almaya çağırmakta, sünneti etrafında bir araya gelme çağrısı yapmaktadır.
Bu yüzden af ve hoşgörü sahibi olan ve ”Ben Güzel Ahlakı Tamamlamak Üzere Gönderildim” diyen rahmet ve sevgi Peygamberini toplumsal barışımız, birlik ve beraberliğimiz açısından kendimize örnek almalı, onu daha iyi tanımalı ve sevmeli, verdiği mesajı çok iyi idrak etmeliyiz.
Rabbim, Efendimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmeyi, hatırlamayı, anlamayı ve yaşamayı, onun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmayı hepimize nasip etsin.
Her iki cihanda Allah (c.c) ve Resül-i Ekrem Efendimizi (s.a.v) sevenler ve yolundan gidenlerle beraber olabilmek ümidiyle Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, saygı ve şükranlarımı iletiyorum. Bu mukaddes gün vesilesiyle; Alemlerin Efendisine binlerce salat ve selam olsun. ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE
Toknoloji