HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,1635
  %0,17
 • EURO
  9,7215
  %0,05
 • ALTIN
  452,96
  %-0,24
 • BIST
  1.376
  %-1,24
MHP İlçe Başkanı Bozkurt'un kutlu doğum haftası mesajı

MHP İlçe Başkanı Bozkurt'un kutlu doğum haftası mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bokzurt, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk Milletinin Hazreti Muhammed Mustafa’ya duyduğu saf, temiz ve aşka şahit olunmadığını belirtti.
MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt, mesajında, Yüce Din İslam’ı tebliğ için 1442 yıl önce dünyaya teşrif eden Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın insanlığın var oluş gayesini, kendi hayatı ile en aydınlık biçimde gösterdiğini ifade ederek, şunları kaydetti: “Vahşi ve adetlerine mutaassıp inatçı bir kavmi, Benim ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Onlardan hangisine tutunursanız kurtuluşa erersiniz, Hadisi Şerifi’nde olduğu gibi ashabını yıldız yapan en büyük öğretici, yaratılmışların en şereflisi, gönüllerin sultanı, kâinatın yaratılış sebebi, sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimizin (S.A.V.) dünyamızı şereflendirdiği gündür.
Yüce Allah’ın sevgilisi ve son peygamberi, iki cihanın sultanı, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın doğumuna tekabül eden bugünlerde, Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak İnşallah bizlere de nasip olur.
İnsanlığın ruh dünyasının çölleşmeye yüz tuttuğu bu zamanda, muhtaç olduğu iman ve ahlak ummanı yalnız ve ancak Efendimiz Hazreti Muhammed’de, O’nun bıraktığı yüksek idrakte, O’nun ehli-beytinde ve ashabında, onun yolunda yürüyen ve milletimizin ruhunu yoğuran erenlerdedir.
Türk milletinin Peygamber Efendimize duyduğu kadar saf ve temiz, aşk derecesinde bağlı bir sevgiye şahit olunmamıştır. Peygamberimizin her adı geçtiğinde elini kalbine götürüp, sevgisini her seferinde tescilleyen başka bir millet var mıdır.
Böylesi aşk derecesinde bir iman, milletimize mahsustur. “Kutlu Doğum“ geleneği de, Peygamberimize duyduğumuz muhabbetin, O’nu anlamanın, yolunda yürümenin, gözyaşıyla mutluluğu birleştirip, O’na dair bir hatırayla kalpleri doldurmanın bir misalidir ki, bu da aziz milletimize mahsustur.
“Kutlu Doğum” vesilesiyle, bir kez daha Peygamber Efendimizin iman ve idrak deryasında bir damla olabilmeyi, bugünler vesilesiyle hatalarımızı ve eksiklerimizi gözden geçirip manevi huzura erişebilmeyi temenni ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk-İslam Âlemi’nin “Kutlu Doğum Haftasını” kutlar; Sevgili Peygamberimizin Kutlu Doğumunun 1442. Yıl dönümünün güzel vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allahtan niyaz ederim.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE