HABER GÖNDER

OkuYoz Projesi ödülleri sahiplerini buldu

OkuYoz Projesi ödülleri sahiplerini buldu

Yozgat Valiliği koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan Başarı Yozgat’tan ESER projesi kapsamında düzenlenen OkuYoz Projesi Ocak ayı ödülleri sahiplerini buldu.
Ödül törenine Yozgat Valisi Ziya Polat’ın yanı sıra Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, veliler ve öğrenciler katıldı.
Vali Ziya Polat, “Bilginin güç olduğu dönemde bilgiye sahip olmak zorundayız. Bu amaçla çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri söylediğimiz gibi. Sevdamız eğitim. Bu sevda ile tüm dinamiklerimizi seferber ediyoruz” dedi.
ESER Projesi kapsamında hayata geçirilen OkuYoz Projesi ile Yozgat genelinde okuma konusunda farkındalık oluşturmak, halkı okumaya teşvik etmek ve aynı zamanda çocuklara örnek olarak bu alışkanlığı onlara da aşılamak.
Proje kapsamında ilk ay tamamlandı. OkuYoz Projesi’ne Yozgat genelinden büyük katılım sağlandı. Merkez 9620, Akdağmadeni 738, Aydıncık 455, Boğazlıyan 2202, Çandır 930, Çayıralan 257, Çekerek 1720, Kadışehri 908, Saraykent 502, Sarıkaya 2334, Sorgun 5368, Şefaatli 1063, Yenifakılı 503, Yerköy 2008 olmak üzere ilimizde toplam 25908 kitap okumuş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE