HABER GÖNDER

Vali’den bayrak hassasiyeti gösteren yaşlı adama ziyaret

Vali’den bayrak hassasiyeti gösteren yaşlı adama ziyaret

Yozgat Valisi Ziya Polat, beraberinde Belediye Başkanı Celal Köse ile birlikte dün aydınlatma direğinde asılı olan ve katlanmış halde bulunan Türk bayrağını şemsiyesiyle düzeltmeye çalışan 75 yaşındaki Şeref Altın’ı ziyaret etti.
Vali Polat ve Belediye Başkanı Köse, Bilal Şahin Mahallesinde ikamet eden 75 yaşındaki Şeref Altın’ı evinde ziyaret ederek, Türk bayrağına göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Polat ve Köse, Altın’a Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler takdim etti.
Vali Polat ve Belediye Başkanı Köse, bir süre Altın ile sohbet etti. Vali Polat, “Sizin gibi vatana, bayrağa sevdalı büyüklerimizi Allah başımızdan eksik etmesin. Sizin yetiştirdiğiniz nesiller de böyledir inşallah. Bu davranışınız bizi mutlu etti” diye konuştu.
Şeref Altın ise ziyaretlerinden dolayı Vali Polat ve Başkan Köse’ye teşekkür ederek, 33 yıl Almanya’da yaşadığını emekli olduktan sonra da vatan ve bayrak hasretiyle memleketine döndüğünü belirtti. Altın, “O gün doktora gitmek için evden çıkmıştım. Yolda giderken aydınlatma direğine dolanmış bayrak dikkatimi çekti. Elimdeki şemsiye ile açmak için uzun süre uğraştım, boyum yetişmediği için açamadı, doktora da gecikmemek için yoluma devam ettim. Doktordan dönüşte de yine bayrağın katlanmış olduğunu gördüm. Yine şemsiye ile bayrağı açmak için uğraştım ama açamadım. Yanımdan geçen daha uzun boylu vatandaş amca “yardım edeyim mi?” diye sordu. Şemsiyeyi ona verdim, bayrak açıldıktan sonra evime gittim. Yurt dışındaki bayrak hasretliğinden o bayrağın orada katlı kalmasından rahatsız oldum” dedi.
Bayrak düzeltme çabasını emniyet tarafından kaydedildiğini ve sosyal medyada yayınlandığından haberini olmadığını da anlatan Altın, “Sosyal medyada görüntüleri gören valimiz ve belediye başkanımız ziyarete geldiler, bayrak hediye ettiler. Çok duygulandım, Türk bayrağı hediye ettiler, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE