Yerköy Adalet MYO’ya yakıştı…

Yerköy Adalet MYO’ya yakıştı…
02 Mart 2012 Cuma - 2487 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilemesi amacıyla hazırlanmış gösteridir.

Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş halinde gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir. Yaygın hümanist bir deyişle tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatı olarak ifade edilir bunu hemen herkes bilir. İşte bu hafta köşemde size Yerköy ilçemizde Profesyonel olmayan ve profesyonellere taş çıkaran bir tiyatro gösterisinden bahsetmek istiyorum.

Tiyatro denince hep akılımıza büyük illerde Devlet Tiyatroları veyahut özel tiyatrolar gelir, bu tür tiyatro gösterileri ilçemize tabiri caiz ise yılda bir yada iki yılda bir gelir. Tabiî ki bu durum ilçemiz için üzücü bir durum.

Salı günü, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu adına yakışan bir davranış sergileyerek öğrenci ve öğretmenleri tarafından organize edilen bir tiyatro gösterisine kalın harflerle imzasını attı.

Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen ve seyirciler tarafından ayakta alkışlanan tiyatro gösterisi belki de usta tiyatroculara taş çıkarır derecedeydi.

Yüksekokul öğrencilerimiz, William Shakespeare’in yazdığı ve dünyada birçok ülkede adından sıkça söz ettiren  “Romeo ve Juliet” gösterisini ele alan ve Yerköy ilçemizde uyarlanan “Yerköy’lü Ramo ve Juluyet” adı oyunu sergilendiler.

Büyük bir ustalıkla izleyicilere büyüleyen gösterilerde gerek “Yerköy’lü  Ramo ve Juluyet” tiplemesi gerekse Türk Sanat Müziğinin yanı sıra Rap müziklerinin gösterimi Yüksek okulumuza yakışan gösteriydi.

Eğlenceli dakikalar yaşamımıza neden olan, bu güzel eğlenceyi bize yaşatan yüksekokulda öğrenim gören öğrencilerimiz, okullarına yakışanı ve en güzelini gösterdiler.

Bir yandan güldürürken bir yandan da eğlenceli dakikaların yaşanan bu oyun asılında Yerköy ilçemize tiyatro gösteri için profesyonel oyuncularının gelmesine gerek bırakmıyor.

Profesyonel oyunculara taş çıkaran öğrencilerimiz, bence bu tür oyunları ara ara yapmalılar hata hata benim kendi şahsim fikrim, aslında bu tür gösteriler ilçemizde ilçe halkının da katılımları ile yapılmalı.

Ara ara böyle, etkinliklerin yapılması ilçemiz adına da iyi olması yanı sıra sosyal aktivitelerin eksiklikler in’inde giderilmesinde büyük rol oynayacağından eminim.

Tabiî ki, Yerköy Adalet Meslek Yüksek okulunda okuyan ve yeteneklerini ortaya çıkarmak isteyen arkadaşlarımızın içinde bir adım ola bilir belki de ellerinden tutun biri çıka bilir.

Tiyatro gösterisini bizlere sergileyen Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu öğretmen ve öğrencilerimize buradan teşekkür ediyorum. Allah Eğitim hayatınızda ve yaşantınızda başarılar nasip etsin.

“Yerköy Adalet MYO’ya yakıştı…” için 2 cevap

  1. burak ak dedi ki:

    ferhat abi çok teşekkür ederiz bize böyle iltifat ederek içimizdeki tiyatro ateşini körükledin bundan sonra daha güzel şeyler geliyor yerkoylu culyet ve ramoyu yazdığım da bazı hocalarımız bile bu yazdığım tiyatronun iyi olmadığını söylemişti ama şimdi yerköy gazetesinin manşetindeyiz sizin gibi değerlli biri bizim hakkımızda yazılar yazıyor daha ne isteyelim. kendim ve tiyatro ekibim adına çok teşekkür ediyorum saygılarımızı sunuyorum…:D

  2. hilal şahin(culyet) dedi ki:

    gerçekten yazıyı okudugumda gurulandım 🙂 burağında dediği gibi kimse yapabileceğimizi zannetmiyordu ama biz başardık 🙂 büyükte beğeni topladık.. sizdende böle yorumlar almak güzel.. tesekkürederiz 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.